Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo zamożnych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, w szczególności wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Comments are closed.